Budovy ZŠ Ľudovíta Štúra prechádzajú opravou, projekt je financovaný z nórskych fondov

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Počas posledných dní je vidieť pracovníkov, ktorí vynovujú fasády vedľajších budov  ZŠ Ľ. Štúra v Šali. Projekt je realizovaný z nórskych fondov. Nové fasády budov budú žiariť vo farbách školy.

Škola prešla počas leta 2020  rekonštrukciou, ktorá bola súčasťou projektu na zníženie energetickej náročnosti. Projekt podporil Environmentálny fond sumou 100 000 eur.  Zateplili obvodové zvislé konštrukcie, plochú strechu, vymenili bleskozvody. ,,Mesto investovalo finančné prostriedky do dvoch najväčších pavilónov a do spojnice. Rekonštrukciou sa obnovila fasáda a strecha školy,“ vyjadril sa v tom čase primátor Šale Jozef Belický.

 


Mesto v tom čase malo podanú žiadosť o finančné prostriedky z nórskych fondov, ktoré mali slúžiť na dokončenie rekonštrukcie exteriéru ostatných budov školy. Financie mali pomôcť aj na vybudovanie systému vsakovania dažďovej vody, ktorý dažďovú vodu zadrží na pozemku školy.


So svojou žiadosťou uspelo a projekt sa na pozemku školy realizuje v týchto dňoch. „K dokonalosti budovy ZŠ Ľ. Štúra chýba už len zatepliť, zrekonštruovať fasádu telocvične a školského klubu detí, kde sa nachádza aj školská jedáleň,“ informuje Erika Kollerová, hovorkyňa mesta.


Aj ostatné budovy školy budú v rovnakých farbách ako hlavná budova. ,,Žltá farba predstavuje energiu a optimizmus, zelená farba zdravý životný štýl a aktivity súvisiace so životným prostredím a modrá farba sa nám spája nielen s vodou, ale aj vedou,“ povedala pre mesto v čase rekonštrukcie hlavnej budovy riaditeľka ZŠ Ľ. Štúra Eva Aláčová.


Počas realizácie v roku 2020 opravili aj povrch multifunkčného ihriska vďaka podpore Nadácie SPP v sume 10 000 eur.

Red.
zdroj: mesto Šaľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *