Cintoríny sú uzavreté pre verejnosť: Šaľania nerešpektujú platné obmedzenia

zatvorené-cintoríny šaľa
Čas čítania: 1 min

Od dnes 24. 10. platí na území Slovenska zákaz vychádzania až na stanovené výnimky. Medzi výnimky nepatrí návšteva cintorína, tá je povolená iba v prípade účasti na pohrebe.

Len pred pár dňami sme informovali o predĺžení otváracich hodín na šalianskom a večianskom cintoríne. Po prijatí opatrení sa dnešným dňom radnica v spolupráci s Metskou políciou v Šali rozhodla, že cintoríny uzatvára. Dôvodom sú porušenia zákazu vychádzania. Šaľania sa pred blížiacimi sviatkami združovali na cintoríne a neakceptovali prijaté opatrenia.

„Vážení občania, Mesto Šaľa sa ospravedlňuje občanom, ale v nadväznosti na zákaz vychádzania platného pre celé územie SR na základe Uznesenia Vlády SR č. 678 z 22. októbra 2020, v rámci vyhláseného núdzového stavu podľa čl. 5. ústavného zákona č. 227/2002 Z. z. od 24. 10. 2020 bude cintorín pre verejnosť počnúc dňom 24. októbra 2020 do odvolania zatvorený,“ informovala dnes Správa Cintorína.

zatvorene-cinotriny-šaľaCintoríny zatvorilo viacero miest po celom Slovensku. Návštevu cintorína za účeľom uctenia si pamiatky zosnulých by mali ľudia vzhľadom k aktuálnej situácii odložiť a zapáliť sviečku doma. Cintoríny v Šali a vo Veči budú zatvorené od dnešného dňa 24. 10. 2020  až do odvolania.

Red.
Zdroj: Mesto Šaľa

 

Zanechajte komentár

avatar
  Odber  
Upozornite ma na