Čo sa dočítate v aktuálnom vydaní? Zaujímaví Šaľania, novinky z mesta a jedno pekné výročie

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 3 min

Vážený obchodný partner, čitateľ a priaznivec Slova Šaľanov. Náš časopis sa po 27 rokoch vychádzania dostal na hranicu, keď je možné, že neprežije tento rok. V prípade, že ste boli ako obchodný partner doposiaľ spokojní s našimi službami, zvážte si v našom časopise umiestniť novú inzerciu, prípadne odporučte umiestniť inzerciu vašim partnerom a známym. Alebo odoberajte viacero výtlačkov z každého vydania do vašej firmy, pre klientov, do spoločenských priestorov či vestibulu vašej firmy, či do ambulancie, prípadne umiestnite časopisy vo vašej kaviarni alebo reštaurácii. V prípade, že ste náš dlhoročný čitateľ a záleží vám, aby sme naďalej prinášali články o Šali, úspešných Šaľanoch a zaujímavých ľuďoch, zvážte predplatné nášho časopisu pre seba alebo rodinných príslušníkov, alebo presvedčte aj ďalších čitateľov, že Slovo Šaľanov sa čítať vyplatí.

Ďakujeme!

Slovo Šaľanov 7/2023
Distribúcia: 14. 9. 2023

Úvodník šéfredaktora sa venuje zvýšeniu ceny tlačeného časopisu a jeho dôvodom. Prečítať si môžete aj jeho online verziu tu.

Z mesta

Začal sa školský rok 2023/2024 a v Šali opäť rastie počet prváčikov. Na šesticu základných škôl by malo v tomto školskom roku chodiť 240 prváčikov.


Mesto navýšilo úver, z ktorého uhradia práce na predstaničnom priestore. Kontokorentný úver sa navyšuje o 700 000 eur. Dielo za zhruba 6 miliónov eur by malo byť hotové do konca roka.


Najstaršia škôlka v centre mesta bude mať novú fasádu. MŠ na Budovateľskej ulici bude zrekonštruovaná vďaka dotácii 205-tisíc eur z Environmentálneho fondu.


Šaľania navštívili družobné mestá Konskie v Poľsku a Orosláň v Maďarsku.


Aktuálne

Na konci mesiaca sa v Šali chystá Deň architektúry, ktorý predstaví tvorbu sochárky Erny Masarovičovej. Ani si neuvedomujeme, že šalianske artézske studne sú umeleckými dielami významnej slovenskej sochárky.


V Kráľovej nad Váhom sa konal už druhý SWAP. Prečítajte si, čo to swapovanie je, prečo je to dobré a ako sa môžete zapojiť aj vy. Napríklad sa pridajte do skupiny na facebooku.


Hobby Šaľanov / človek z titulky

Na titulke aktuálneho vydania Slova Šaľanov predstavujeme Imricha Vargu – Šaľana, ktorého koníčkom je lietanie na ultraľahkom lietadle. Prečítajte si, ako to začalo, prečo sa na to dal, čo to obnáša, čo všetko taký pilot musí vedieť… Aktuálne Imrich zažil a svoj prvý zahraničný let – s kolegom Pavlom Backárom si na svojom lietadle zaleteli na Balaton okúpať sa.


 

Predstavujeme

Šaľan Barnabás Bergendi žije v Maďarsku, kde vyštudoval herectvo a vidieť ho budete môcť už tento mesiac aj v šalianskom kine – vo filme Prví dvaja (Az első kettő).

(Foto: Péter Halász)


„Ak chce človek žiť láskavo, permakultúra poskytuje výborné nástroje,“ hovorí Šalianka Zuzana Pastorková, ktorá sa po rokoch života na mori a na Malorke vrátila do Dlhej nad Váhom a založila si tu ukážkovú prírodnú záhradu.


Mladý študent Samuel Szarka založil pred rokom podcast Na slovíčko s… Medzi inými vyspovedal už aj partnera slovenskej prezidentky Juraja Rizmana.


Šikovné ruky

Umelec Dávid Plachý sa v Šali venuje zážitkovému maľovaniu a hovorí, že: „Inšpirácia chodí sama, vo chvíľach, keď to človek najmenej čaká“


Šport

Na jeseň sa v Šali stretnú naturálni kulturisti na jubilejnom ročníku Victoria Natural Cup 10.


Šaliansky klub Taekwon-Do oslávil 25 rokov a za toto obdobie v ňom „vychovali“ najviac „čiernych opaskov“ spomedzi všetkých slovenských klubov. Ako klub vznikol, prečo je taký úspešný, aký je  Taekwon-Do v Šali záujem a čo to vlastne Taekwon-Do je? Je to šport, či bojové umenie?


Mladým kajakárom sa v Šali darí – zbierajú medaile a kvalifikovali sa do reprezentácie. V súčasnosti Klub rýchlostnej kanoistiky v Šali navštevuje 22 detí.


Bežecký klub Duslo sa zapojil do 11. ročníka štafetového behu Od Tatier k Dunaju. Bežci odbehli 345 km dlhú trať z Jasnej v Nízkych Tatrách až na nábrežie Dunaja v Bratislave. Šaľania si trať, ktorá vedie aj po šalianskom násype, zabehli už štvrtýkrát.


Po trojročnej prestávke obnovili streetbalový turnaj na gymnáziu.


Súťažite? Tentoraz môžete vyhrať vyhliadkový let s pilotom Imrichom Vargom

Ako na to? Vylúštite krížovku – tá má síce 4 tajničky, ak chcete vyhrať, postačí, ak vylúštite aspoň jednu. Tajničku napíšte do kupónu, ktorú s vašimi údajmi doručte poštou alebo osobne do redakcie Slova Šaľanov.

Zapojiť sa môžete aj do súťaže Nájdi 5 rozdielov. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje  oVEčka si číta s nami O. Z

Nezabudnite, nové číslo nájdete v predajniach v celom meste a v okolitých obciach. Opäť tiež ponúkame možnosť zverejniť vaše podujatia (v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo). Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: redakcia@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 0905 238 895. Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY

Prajeme vám príjemné čítanie.

red.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *