Do konca septembra vystavuje v KS Večierka Klub výtvarníkov Terra WAG Šaľa

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

V pondelok 12. 9. sa v Kultúrnom stredisku Večierka uskutočnila vernisáž výstavy Klubu výtvarníkov Terra WAG Šaľa. Vystavené sú práce 17 členov klubu od malieb, paličkovaných čipiek, perokresieb, štrikovaných diel, cez ozdobné vence, drôtované plastiky, až po menej tradičné diela tvorené kôrorezbou, enkaustikou, či paverpolom.

„Vystavené diela sú vyjadrením úprimnosti a radosti, ktorá obohacuje nielen samotných autorov. Tak, ako sa pri tvorbe prebúdzajú duše autorov, tak ich posúvajú zrkadlením ďalej,“ povedala pri otvorení výstavy Maria Lišková.


Okrem nej v priestoroch KS Večierka vystavujú svoje diela ďalší členovia klubu Terra WAG: František Celeng, Helena Devátová, Edita Haládiková, Andy a Rebeka Hipság, Peter Kiss, Reinald Kuna, Miroslav Schindler, Ľudmila Szalaiová, Gabriel Szentiványi, Mária Takáčová, František Tóth, Anikó a Irena Vozákové a Mária Vadkertiová.


Výstava, ktorá potrvá do 30. septembra je výnimočná tým, že zahŕňa množstvo rôznych výtvarných techník a mnohé diela môžu poslúžiť ako inšpirácia pre vlastnú tvorbu, prípadne na hru s vlastnými deťmi. Tomu napomáha aj fakt, že o jednotlivých prácach vám počas sledovania môže urobiť výklad Katarína Gáborová z KS Večierka a ak sa inšpirujete, môžete si dohodnúť vyskúšať si niektorú z techník aj v dielni kultúrneho strediska. Stačí si dohodnúť termín a výtvarníka tvoriaceho technikou, ktorá sa vám pozdáva.


Výstavu výtvarníkov v KS Večierka od 12. 10. 2022 vystrieda výstava fotografií fotoklubu Terra WAG a v novembri sa už s predvianočnou atmosférou chystá výstava patchworku. V kultúrnom stredisku si výstavu môžete pozrieť počas pracovných dní od 9.00 – 17.00 hod.

ivn
foto: ivn, archív klubu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *