Kandidatúru na post primátora neľutujú, ďakujú tým, čo ich podporili

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Anita Petkovová, Tomáš Mészáros a Tibor Pápeš. Traja kandidáti, ktorí neuspeli v boji o kreslo primátora mesta Šaľa. Kandidatúru neľutujú a rozhodnutie občanov rešpektujú. Tým, ktorí im odovzdali hlasy, ďakujú za podporu. Staronovému „prvému“ mužovi mesta, ktorým sa po tretíkrát stal Jozef Belický, i zvoleným poslancom odkazujú, aby „viac počúvali občanov“.

Obyvatelia Šale si v sobotu 29. októbra vybrali, že nasledujúce štyri roky bude na čele mesta stáť súčasný primátor a nezávislý kandidát Jozef Belický. Od svojich voličov získal 3 625 hlasov a porazil tak o 2 287 hlasov kandidátku Anitu Petkovovú. Tomáš Mészáros dostal 495 hlasov, Tibor Pápeš 271. Mesto bude mať 21 poslancov. Z doterajších nekandidovali štyria. Zo 17 obhájili pozíciu 15, šesť je nováčikov.

Anita Petkovová: Útokov som zažila viac, ako dosť

„Napriek tomu, že som získala 23,35 % hlasov, som rada a vôbec neľutujem, že som kandidovala na funkciu primátorky mesta Šaľa,“ hovorí Slovu Šaľanov Anita Petkovová. Vraví, že dokázala, že sa netreba báť. Ďakuje všetkým, ktorí ju počas kampane a vo voľbách podporili. Vyhlásila, že jej kampaň bola „čestná a transparentná.“

Nikdy som nikoho nežiadala, aby útočil na ostatných troch spolukandidátov. Ja som na druhej strane zažila tých útokov viac, ako dosť. Sociálne siete a  tlačené médiá boli toho plné. A to nehovorím o súkromných správach od „fejkových“ profilov,“ podotkla s tým, že nepáčilo očiernenie od jedného z protikandidátov. O hlasy bojovala ako nezávislá kandidátka.

Mrzí ju nízka účasť voličov. Na hlasovaní sa zúčastnilo 5 897 voličov (33,43 % účasť). Volebné právo v Šali si mohlo uplatniť 17 638 voličov. „Svedčí to iba o tom, že ľuďom nezáleží na tom, ako sa im bude v meste štyri roky žiť,“ spomína. Staronovému primátorovi i poslaneckému zboru želá veľa správnych rozhodnutí. Praje si, aby viac počúvali občanov. „Iba tak budú ľudia v meste spokojní,“  dodala.

Tomáš Mesároš: Šaľa si vybrala smerovanie

Prvýkrát sa do boja o kreslo primátora zapojil Tomáš Mészáros, ktorý bol uplynulé štyri roky mestským poslancom. Či bude kandidovať opäť, zatiaľ nevie. „Vôbec netuším. Šaľa si vybrala smerovanie, ktorým chce pokračovať najbližšie štyri roky,“ povedal Slovu Šaľanov Mészáros, ktorý sa do zastupiteľstva dostal opäť za volebný obvod 2. „Musíme sa sústrediť na výzvy, ktoré nás čakajú,“ doplnil.

Poďakoval voličom, ktorí ho podporili. „Zaväzuje ma to k ďalšej práci, verím, že to bude oveľa produktívnejšie, keďže sa už nemusím veľa vecí učiť,“ uviedol. Ocenil spoluprácu s tými, ktorí s mestského „parlamentu“ odchádzajú a pogratuloval tým, ktorí prichádzajú ako noví i staronovému primátorovi Belickému. „Dúfam, že dôveru, ktorú im ľudia dali, pretavia,“ dodal Mészáros.

Tibor Pápeš: Som spokojný, plánujem však konštruktívnu kritiku

„Som spokojný,“ uviedol v prvej reakcii po voľbách supervízor Tibor Pápeš. „Plánujem konštruktívnu kritikou a poukazovaniím na chybné rozhodnutia ak nastanú,“ dodal nezávislý kandidát Pápeš.

„Presvedčil som minimálne jedného spoluobčana – voliča, ktorí ma nepoznal a moji priatelia ma podržali, podporovali a volili ma. Mám skvelých priateľov a to je najpodstatnejšie,“ pokračoval. Gratuluje k zvoleniu všetkým a praje „veľa úspechov v práci“ pre Šalu.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *