Kto si podľa vás zaslúži ocenenie mesta Šaľa? Navrhnúť ocenených za rok 2022 môžete do konca septembra

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Mesto Šaľa v zmysle ustanovení Všeobecne záväzného nariadenia č. 5/2019 o udeľovaní ocenení mesta Šaľa zverejnilo výzvu na predkladanie návrhov na udelenie troch pravidelných ocenení, ktorými každý rok ocenia niekoľko významných občanov nášho mesta. Návrhy môžu občania posielať do 30. septembra.

Aké ocenenie navrhujte? Čestné občianstvo mesta Šaľa, Cena mesta Šaľa a navrhnúť môžete aj zhotovenie a umiestnenie pamätnej tabule, busty, sochy, pomníka pre niekoho významného. Svoje návrhy je potrebné spracovať v súlade s § 3 Všeobecne záväzného nariadenia č. 5/2019 o udeľovaní ocenení mesta Šaľa. 

„K dispozícii je aj Formulár návrhu na ocenenia mesta Šaľa a Súhlas so spracovaním osobných údajov, ktorý je potrebné podpísať navrhovateľom aj navrhovaným a priložiť ku každému návrhu. Uvedené tlačivá sú dostupné aj na internetovej stránke mesta v sekcii Chcem vybaviť – Klientské centrum – tlačivá,“ informuje mesto na svojich stránkach.

Tlačivá môžete doniesť osobne na Mestský úrad v Šali alebo ich zaslať poštou na ich adresu: Mestský úrad v Šali, Námestie Svätej Trojice 7, 927 15 Šaľa.

V minulom roku boli ocenení piati občania nášho mesta. Čestné občianstvo mesta Šaľa získal významný odborník v oblasti lekárskej biológie a genetiky prof. Ján Vojtaššák.
Na 8. zasadnutí Mestského zastupiteľstva v roku 2021 o tom rozhodli poslanci. Traja ďalší laureáti získali Cenu mesta Šaľa. Dostal ju inžinier Ľudovít Belovič a bývalí hádzanári Juraj Gulyás a Rudolf Ritter, in memoriam. Cenu primátora mesta si prevzal Ján Komjáthy.

Kto si ju prevezme tento rok? Rozhodujete o tom aj vy.

zdroj: mesto Šaľa
mh

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *