Laureátov ocenenia Tvorivý čin roka ocenia na nádvorí kaštieľa

tvorivý čin roka
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Slávnostné vyhodnotenie 8. ročníka prestížnej ankety Tvorivý čin roka sa uskutoční 25. júna 2021 o 19.00 hod. na nádvorí kaštieľa.

Každoročným vyhlasovateľom ankety je Komisia kultúry a cestovného ruchu pri MsZ v Šali. Spoluorganizátormi sú MsKS a referát pre kultúru a šport pri MsÚ.

Kultúrny program

Súčasťou podujatia bude kultúrny program. Organizátori chcú pozvať hudobného hosťa, ktorý by mal podujatie zatraktívniť. Vyhodnotenie bude verejné, no bude sa konať v zmysle platných pandemických opatrení (povolený počet divákov a podobne). V prípade nepriaznivého počasia sa slávnosť uskutoční v kongresovej sále mestského úradu.

Od roku 2017 laureáti získavajú skvostnú cenu z dielne keramikárky Petry Sudorovej, ktorá zhmotnila výtvarný návrh Miroslava Regitka. O adjustáž a gravírovanie sa každoročne starajú Vojtech Halász a Dušan Sloboda.

Laureáti za rok 2020:

V kategórii divadlo Jana Feketeová. V kategórii film Miroslav a Magdaléna Bartovicovci. V kategórii knižná tvorba a publicistika Michaela Harabišová a Michal Zemko. V kategórii etnografia (folklór) Slavomír Ondejka. V kategórii propagácia mesta pracovníci MsKS a členovia Mládežníckeho parlamentu mesta Šaľa. V kategórii výstavy Marcela Kisteleki Svrčkováorganizátori Medzinárodnej konferencie s výstavou o divadelníctve v Šali a regióne. Mimoriadne ocenenie za dlhoročnú a aktívnu prácu v oblasti umenia získajú Milan Pospiš, Roman Budai, Nora Valentínová, Henrieta Záležáková, Mária Hikkelová, Michal Malárik.

-md-

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *