Máte doma nebezpečný odpad alebo elektroodpad? V piatok ho odovzdajte vo Veči

Elektronický odpad šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Ak máte doma nebezpečný odpad alebo elektroodpad, môžete ho bezplatne odovzdať v piatok 28. mája do označeného zberného vozidla spoločnosti SPEKO Šaľa s. r. o. v Šali – Veči. Pristavené bude od 15.00 do 16.00 hod. na Pribinovom námestí (pred reštauráciou Corgoň), avizuje na webe mesto Šaľa.

Medzi nebezpečné zložky patria napríklad staré autobatérie, staré žiarivky a výbojky, nádoby z náterových hmôt a chemikálií, riedidlá, motorové oleje, chemikálie, farby z tlačiarní a iné. Do elektroodpadu patria televízory, rádiá, videá, chladničky, práčky, fény, kulmy, varné kanvice, elektrické ohrievače, počítače, hriankovače, mikrovlnné rúry, vysávače, mobilné telefóny, elektronické hračky či batérie.

Zber nebezpečného odpadu alebo elektroodpadu je súčasťou jarného upratovania. Od piatku do nedele pristavia veľkoobjemové kontajnery vo Veči a v ďalších mestských častiach (Hetméň, Kilič).

Mesto zabezpečuje „jarné“ a „jesenné“ upratovanie na základe VZN o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi. Na jeseň sa napríklad vyzbieralo 411,26 ton veľkorozmerného odpadu. Celkom za rok sa v meste vyprodukuje približne 1600 ton veľkorozmerného odpadu, z toho takmer polovica vzniká pri jarnom a jesennom upratovaní.

Aktuálne informácie k nakladaniu s odpadmi je možné nájsť TU. 

 (ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *