Šaľu čaká jarné upratovanie, novinkou bude prvý mobilný zber použitých olejov

jarné upratovanie šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Mesto Šaľa chystá  po uvoľnení opatrení jarné upratovanie. Veľkoobjemové kontajnery budú pristavené na zvyčajných miestach v dvoch termínoch v Šali (od 14. do 16. a od 21. do 23. mája) V treťom termíne kontajnery pristavia vo Veči a v ďalších mestských častiach (Hetméň, Kilič / 28. – 30. mája), informovala radnica. Novinkou je mobilný zber olejov.

„Do nádob je zakázané ukladať biologický odpad zo zelene, elektroodpad, akýkoľvek stavebný odpad, pneumatiky a nebezpečné zložky odpadu. Kontajnery sa budú počas celej doby termínov upratovania priebežne vyprázdňovať. Je potrebné preto vždy počkať, kým sa dovezie prázdny kontajner, aby sa pri kontajneroch netvoril neporiadok,“ uviedla Dajana Hanesová, hovorkyňa Šale.

Lokality umiestnenia

jarné upratovanie šaľa


Vyhradené miesta pre nebezpečné zložky odpadov a elektroodpad

Okrem odpadu môžu občania mesta odovzdať na dvoch vybraných miestach aj nebezpečné zložky odpadov a elektroodpad.

V Šali môžu tak urobiť 14. mája od 15:00 do 16:00 na Kúpeľnej ulici (za OC Olympia) a vo Veči 28. mája od 15:00 do 16:00 na parkovisku na Pribinovom námestí (pred Reštauráciou Corgoň). Odovzdať to môžu do označeného zberného vozidla spoločnosti SPEKO Šaľa s. r. o.

Lokality umiestnenia kontajnerov je možné nájsť na stránke mesta. Jarné upratovanie podobne ako minulý rok zasiahla pandémia. Platia pri ňom „aktuálne hygienické opatrenia“. Mesto zabezpečuje „jarné“ a „jesenné“ upratovanie na základe VZN o nakladní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi.

Po prvýkrát v meste bude mobilný zber olejov

Radnica informovala, že v pondelok 31. mája 2021 bude v meste prvý mobilný zber použitých kuchynských olejov a tukov.

„Zber bude prebiehať tak, že v tento deň bude zberové vozidlo spoločnosti MEROCO, a.s. pristavené v určitých časových intervaloch na 9-tich miestach v meste,“ vysvetlila Hanesová. Lokality a časy pristavenia vozidla na zber olejov a tukov sú na stránke mesta.

„Obyvatelia za prinesený odpadový olej získajú odmenu, a to 1 liter octu za 1 liter prineseného starého oleja a 1 liter jedlého oleja za 6 litrov prineseného starého oleja,“ avizuje hovorkyňa Šale. Použité oleje a tuky je potrebné odovzdať v plastovej fľaši, nie v skle.

Okrem tejto možnosti môžu občania Šale použitý olejov odovzdať do zbernej nádoby pri predajni Kaufland v Šali a na čerpacej stanici Slovnaft na Nitrianskej ulici v Šali – Veči.

(ml)

One Comment on “Šaľu čaká jarné upratovanie, novinkou bude prvý mobilný zber použitých olejov”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *