Mesto vybuduje tri nové stojiská s polopodzemnými kontajnermi v centre mesta

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Po tom, čo mesto v roku 2017 vybudovalo v mestskej časti Veča 17 stojísk s polopodzemnými kontajnermi, sa v minulom roku pustilo aj do výmeny klasických kontajnerov v Šali. Mesto Šaľa na svojej stránke informovalo občanov, že s prácami budú pokračovať aj toto leto, v centre mesta na Kukučínovej ulici vzniknú tri stojiská polopodzemných kontajnerov. Mesto na ich inštaláciu vyčlenilo 100-tisíc eur. 

„Mesto pokračuje v budovaní polopodzemných kontajnerových stojísk. Plánuje postupne prejsť na tento spôsob zberu odpadu v celom meste,“ informuje mesto na svojom webe.

Tri nové stojiská namiesto šiestich starých

Tri nové stojiská budú umiestnené v centre mesta na Kukučínovej ulici, nahradia 6 klasických stojísk, ktoré sú v lokalite umiestnené v súčasnosti. „Keďže kapacita týchto kontajnerov je viac ako päťnásobok klasických 1100-litrových kontajnerov, zníži sa počet stojísk,“ hovorí Kollerová, hovorkyňa mesta.  Jedno stojisko  vyrastie vedľa budovy Základnej umeleckej školy v Šali,  druhé pri činžiaku a tretie pri kotolni.

zdroj: mesto Šaľa

Výstavba nových troch stojísk v centre mesta bude stáť mestskú pokladňu 100-tisíc eur, podobne ako zaplatila za výstavbu troch stojísk na Ulici P. J. Šafárika a Dolnej ulici v minulom roku. „Tak ako v predchádzajucom roku, aj v tomto bolo vyčlenených 100-tisíc eur na vybudovanie troch stojísk so všetkým, čo s výstavbou súvisí. V cene je zahrnuté odstránenie starých, príprava terénu na umiestnenie nových stojísk, výkopové práce, dovoz a inštalácia kontajnerov, stavebné práce okolo kontajnerov, čiže vybudovanie prístupu k nim, a podobne,“ upresnila pre Slovo Šaľanov hovorkyňa mesta.

Minuloročná výstavba polopodzemných kontajnerov v Šali.

V súčasnosti mesto monitoruje všetky polopodzemné stojiská kamerovým systémom. Výnimkou nebudú ani tri nové stojiská, ktoré vyrastú v centre mesta. S prácami by sa malo začať v najbližších týždňoch.

mh
Zdroj: mesto Šaľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *