Na Deň detí oslavuje svoje narodeniny Centrum voľného času v Šali

letné aktivity cvč
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Na Deň detí oslavuje svoje narodeniny Centrum voľného času v Šali. Jeho zriaďovateľom je mesto Šaľa. Ako „Dom detí a mládeže v Šali“ začal fungovať 1. júna 1968. Za päť dekád činnosti vychoval množstvo talentovaných a šikovných detí, z ktorých sa stali autority pre následné generácie Šaľanov.

Prvým riaditeľom bol Ivan Banič, potom Ľudovít Gábor, Mária Kučelatová a v súčasnosti funguje pod vedením Michala Malárika. Krúžky a voľnočasové aktivity ponúka pre tisícky detí zo Šale i okolia.

„Máme 53 rokov, tak nech sme zdraví a pozdravujeme všetky deti, pretože dnes je MDD, všetkých rodičov, starých rodičov, babičky, deduškov, ujov, tety, všetkých našich priaznivcov a priateľov CVČ,“ napísalo na sociálnej sieti Centrum voľného času.

Cez leto plánujú fungovať v normálnom režime

Mnohých rodičov zaujímalo, ako bude Centrum voľného času v Šali fungovať počas blížiacich sa letných prázdnin. Každé leto tvoria pre deti program v podobe denných táborov.. Hoci je v jeho priestoroch aktuálne vakcinačné centrum, cez leto plánuje CVČ fungovať v klasickom režime. O denné tábory je veľký záujem.

CVČ na sociálnych sieťach zisťovalo záujem aj tento rok pred prázdninami. Napriek prebiehajúcej pandémii bol záujem podľa slov riaditeľa CVČ Šaľa Michala Malárika veľký. „Nečakali sme až tak veľký záujem, rodičia sa nám ozvali aj telefonicky, pýtali sa ako to bude tento rok s našimi tábormi. Najväčší záujem je o druhý a tretí týždeň,“ upresňuje Malárik.

LETO CVČ


Slovo Šaľanov informoval, že CVČ je pripravené na svoju bežnú činnosť. „V lete nás čaká 8 týždňov letných aktivít počas denných táborov,“ hovorí Malárik. Rozdiel bude v tom, že tento rok nebudú týždne rozdelené podľa témy. „Budeme mať všeobecné témy. Vedúci v súčasnosti pripravujú plány pre deti,“ dodáva. Denné tábory budú fungovať v čase od 7.00 do 16.30 hod. CVČ prijme 30 detí na týždeň.

mh / ml

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *