Nachystajte si použitý olej, v Šali sa bude konať prvý zber v tomto roku

banner fantázia
Čas čítania: < 1 min

V Šali i v mestskej časti Veča sa bude v utorok 17. januára konať prvý zber použitých olejov a tukov.  Informovala o tom radnica na svojej stránke. Vozidlo bude mať viacero zastávok v stanovených časoch, ktoré mesto zverejnilo v priloženom harmonograme. 

Použitý olej či iné tuky, na ktorých sa počas sviatkoch vyprážali dobroty, nie je vhodné vylievať do dresu či záchodu. Stačí ho scediť do plastovej priesvitnej fľaše a odovzdať pri mobilnom zbere, ktorý sa v našom meste konal vlani trikrát.  Počas roku 2022 vyzbieralo mobilné vozidlo od Šaľanov 1 884  litrov použitého kuchynského oleja.

„Zberné vozidlo s personálom sa zastaví v popoludňajších hodinách na ôsmich miestach – dve zastávky bude mať vo Veči a šesť v Šali,“ píše radnica. Tak ako v minulom roku za odovzdanie použitého oleja čaká občanov aj odmena. Je ňou nielen dobrý pocit, že robia niečo pre životné prostredie, ale aj nový olej či ocot do špajze. „Za šesť litrov použitého oleja dostanú ľudia jeden liter nového oleja, alebo za jeden liter použitého oleja liter octu,“ píše mesto v správe.  Záujem o túto službu je podľa Petronely Vižďákovej z referátu životného prostredia MsÚ v Šali vysoký a očakávajú, že tento rok nebude výnimkou, hlavne kvôi zvyšujúcej sa cene oleja.

Prinášame harmonogram (zdroj mesto Šaľa):


red.
zdroj: mesto Šaľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *