Navrhnite laureátov na prestížne ocenenie Tvorivý čin roka 2021

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Anketa Tvorivý čin roka je vyhlasovaná Komisiou kultúry a cestovného ruchu pri MsZ v Šali už po deviatykrát, prvýkrát ceny odovzdali v roku 2013. Každý občan môže navrhnúť do 30. apríla tvorivú osobu či zoskupenie, ktoré si podľa neho zaslúži oceniť. Vybrať si môžete z 13 kategórií.

Spoluorganizátormi podujatia sú MsKS a referát pre kultúru a šport pri MsÚ. Ceny laureátom odovzdajú pri verejnom slávnostnom odovzdávaní v júni. Presný dátum zverejníme.

 „Ak vás v priebehu roka 2021 zaujalo kultúrne podujatie, predstavenie, výstava, divadlo alebo akýkoľvek umelecký čin kolektívov, či jednotlivcov, neváhajte a navrhnite ho na verejné uznanie,“ vyzýva Miroslav Demín, člen Komisie kultúry a cestovného ruchu pri MsZ v Šali.


Aj tento rok môžete vyberať z viacerých kategórií:

 1. maľba, kresba, grafika
 2. sochárstvo, rezbárstvo, úžitkové umenie
 3. fotografia
 4. divadlo
 5. film
 6. knižná tvorba a publicistika
 7. etnografia, folklór
 8. propagácia mesta
 9. výstavy
 10. tanec
 11. spev
 12. hudba
 13. mimoriadne ocenenie za dlhoročnú aktívnu prácu v oblasti umenia.

Návrhy môžete posielať elektronicky na adresu msks@sala.sk, alebo doručiť písomne na sekretariát Domu kultúry v Šali do 30. apríla 2022.

Cenu tvoria Šaľania

„Laureáti získajú atraktívnu cenu z dielne šalianskych tvorcov a uznanie za tvorivú činnosť,“ hovorí Demín. Jedinečnú cenu dostávajú laureáti ocenenia od roku 2017. Autorom výtvarnej predlohy je Miroslav Regitko, keramiku vyrába Petra Sudorová, adjustáž Vojtech Halász, gravírovanie má na starosti Dušan Sloboda.

Minuloroční laureáti ocenenia.

V minulom roku si domov ocenenie odniesla  Jana Feketeová v kategórii divadlo. V kategórii film Miroslav a Magdaléna Bartovicovci. V kategórii knižná tvorba a publicistika Michaela Harabišová a Michal Zemko. V kategórii etnografia (folklór) Slavomír Ondejka. V kategórii propagácia mesta pracovníci MsKS a členovia Mládežníckeho parlamentu mesta Šaľa. V kategórii výstavy Marcela Kisteleki Svrčková a organizátori Medzinárodnej konferencie s výstavou o divadelníctve v Šali a regióne. Mimoriadne ocenenie za dlhoročnú a aktívnu prácu v oblasti umenia získali Milan Pospiš, Roman Budai, Nora Valentínová, Henrieta Záležáková, Mária Hikkelová a Michal Malárik.

Kto to bude tento rok? Vybrať môžete aj vy.

Red.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *