Nitriansky samosprávny kraj rekonštruuje cestu medzi Šaľou a Diakovcami, opravou prejde aj úsek cesty v meste

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

NSK v súčasnosti opravuje cestu medzi Diakovcami a Šaľou. S prácami začali tento týždeň. Opravy sa podľa slov mesta dočká aj úsek v Šali. Predpokladaný termín ukončenia prác na cestnej komunikácii III/1366 Šaľa – Diakovce je 18. 8. 2022.  Cesta sa opravuje v rámci zvýšenia bezpečnosti na cestách II. a III. triedy pre rok 2022 v dĺžke 23.198m2.

Opravou podľa slov Miroslava Políčka, referenta pre technické služby a dopravu v meste prejde aj úsek cestnej komunikácii v Šali. „Opravy sa tak dočká úsek od tabule mesta po železničný priechod, ktorý si opravu už taktiež vyžadoval. Priechod bude opravený z oboch strán, nakoľko opravou prejde aj cesta pred cintorínom, smerom ku kruhovému objazdu, ktorý získa tiež novú asfaltovú vrstvu a ďalej budú s prácami pokračovať smer Vlčanská ulica, ktorú opravia až po druhý kruhový objazd,“ priblížil pre nás Políček.

zdroj: mesto Šaľa

Cesta medzi Diakovcami a Šaľou sa nebude rozširovať, ale zostane zachovaná jej šírka. Informovala Slovo Šaľanov Oľga Prekopová, hovorkyňa NSK. Na komunikácii budú vykonané nasledovné práce –  odstránenie starého asfaltového krytu, výšková úprava poklopov a uzáverov inžinierskych sietí, kladenie nového asfaltového krytu, zaliatie pracovných škár, dosypanie krajníc. Zároveň prečistia cestné priekopy, výmeny sa dočká aj zvislé a vodorovné dopravné značenie a cestné smerové stĺpiky. Vodičov prosia o trpezlivosť.

Plánujú aj opravy iných ciest

Práce plánujú ukončiť 18. augusta 2022. Okrem tejto opravy má NSK naplánované aj iné rekonštrukcie ciest v našom okrese. „NSK plánuje v okrese Šaľa v rámci zvýšenia bezpečnosti na cestách II. a III. triedy pre rok 2022  aj opravu cesty III/1368 Močenok – intravilán (2846m2). V rámci projektov IROP  na zlepšenie dopravnej infraštruktúry v regiónoch NSK opraví cestu II/573 Šaľa – Kolárovo,“ dodala k téme Prekopová.

mh
foto: mesto Šaľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *