Ocenenie Tvorivý čin roka: Navrhnite koho oceniť

tvorivý čin
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Aj tento rok bola vyhlásená anketa Tvorivý čin roka 2018, v ktorej budú už šiesty rok ocenení jednotlivci alebo skupiny za významné počiny v oblasti kultúry a umenia v našom meste.

Každoročne sa v meste uskutočnia podujatia či vytvoria diela, ktoré sú výsledkom tvorivého úsilia a sú kultúrnym prínosom pre obyvateľov nášho mesta. Navrhovať na ocenenie môžete aj vy!

Ak vás z oblasti kultúry v priebehu roka oslovil akýkoľvek počin a máte pocit, že by si zaslúžil verejné uznanie, navrhnite kultúrnej komisii udeliť jeho autorovi (-om) ocenenie. Vybrať si môžete z trinástich kategórií a navrhovať môžete v každej z nich. Formulár a propozície nájdete na webovej stránke mesta.

Ocenenie tvorivý čin roka môže byť udelené v nasledujúcich kategóriách:

1. Maľba, kresba, grafika
2. sochárstvo, rezbárstvo, úžitkové umenie
3. Fotografia
4. Divadlo
5. Film
6. Knižná tvorba a publicistika
7. Etnografia (folklór)
8. Propagácia mesta
9. Výstavy
10. Tanec
11. Spev
12. Hudba
13. Mimoriadne ocenenie za dlhoročnú aktívnu prácu v oblasti umenia.


tvorivý čin
Návrh ocenenia od autora Miroslava Regitka.

Termín uzávierky na podávanie návrhov je do 25. októbra 2018. Návrhy môžete poslať na e-mailovú adresu msks@sala.sk alebo osobne doručiť na sekretariát Mestského kultúrneho strediska v Šali.

Slávnostné odovzdávanie cien sa uskutoční na konci novembra na verejnom podujatí v Dome kultúry. Nenechajte to na iných, navrhnite svojich favoritov!

Autor: Slovo Šaľanov

Foto: archív

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *