Poslanci schválili dofinancovanie opravy strechy plavárne úverom

mesto šaľa dostane podporu štátu pri rekonštrukcii plavárne
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Na siedmom Mestskom zastupiteľstve sa okrem celkového rozpočtu na rok 2022 schvaľoval aj návrh na zobratie úveru vo výške 360-tisíc eur na dofinancovanie opravy strechy plavárne.

Mesto Šaľa dostalo od Vlády SR finančnú pomoc na opravu plavárne v hodnote 1 075 000 eur. Po dlhom hľadaní technického riešenia strechy a trhových konzultáciách sa vyhlásilo verejné obstarávanie. Zákazku na opravu strechy vyhrala spoločnosť z Krupiny VERÓNY OaS, s. r. o. s cenou zákazky vo výške 1 381 097,17 eur.

Primátor Šale Jozef Belický na piatom Zasadnutí MsZ v Šali upozornil na cenový rozdiel medzi vysúťaženou sumou a sumou, ktorú dostalo mesto od štátu. Cenový rozdiel v hodnote približne 300-tisíc eur chcelo mesto dofinancovať pomocou úveru. Poslanci MsZ v Šali toto riešenie dofinancovania opravy strechy plavárne na poslednom zasadnutí schválili.

Nemôžeme prísť o takéto športovisko kvôli 300-tisíc eur, preto som rád, že poslanci prijali návrh k doplateniu rozdielu a my môžeme s vysúťaženým dodávateľom prác začať s opravou strechy,“ vyjadril sa pre médiá Jozef Belický.

Mesto zároveň požiadalo Slovenský olympijský výbor o dotáciu vo výške 3,5 milióna eur na výmenu technológií, výmenníkov vody, vzduchotechniky a výmenu fasády a okien.

Súvisiaci článok: www.slovosalanov.sk/svita-rekonstrukcii-salianskej-plavarne-na-lepsie-casy-odpoved-ziskame-mozno-v-decembri/

mh

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *