Svitá rekonštrukcii šalianskej plavárne na lepšie časy? Odpoveď získame možno v decembri

plaváreň šaľa bude zrekonštruová
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Primátor Jozef Belický na poslednom mestskom zastupiteľstve informoval poslancov o novinkách ohľadom opravy plavárne. V súčasnosti má mesto vysúťaženého dodávateľa na opravu strechy. Stáť by mala 1,3 milióna eur. Poslanci musia schváliť časť financií, ktorá pôjde na opravu strechy z vlastného rozpočtu.

Plaváreň Duslo Šaľa je pre verejnosť zatvorená od apríla 2019. Funguje od roku 1985 a jej technický stav je zlý. Mesto od štátu dostalo v minulom roku finančnú pomoc na opravu strechy plavárne vo výške 1 075 000 eur. „Dlho sme hľadali firmu, ktorá by navrhla nové technické riešenie strechy plavárne, nakoľko ide o náročné dielo, ktoré je na Slovensku raritou,“ vyjadril sa primátor Jozef Belický.

Dodávateľ opraví strechu za viac ako 1,3 milióna eur

Mesto po trhových konzultáciách vyhlásilo verejné obstarávanie a dnes má vysúťaženého dodávateľa na práce súvisiace s opravou strechy. Verejnú súťaž vyhrala spoločnosť VERÓNY OaS, s. r. o. z Krupiny s cenou zákazky vo výške 1 381 097,17 eur.

Poslanci musia schváliť plán dofinancovania opravy strechy

Rozdiel medzi finančným príspevkom, ktorý mesto získalo od štátu a vysúťaženou cenou je približne 300-tisíc eur. Na decembrovom zastupiteľstve chce primátor prezentovať plán financovania rozdielu, ktorý vznikol pri zákazke na opravu strechy, poslancom.

„Ak poslanci schvália dofinancovanie, môže sa začať s prácami na streche plavárne,“ hovorí Belický. S rekonštrukciou chcú podľa jeho slov začať na začiatku roka, práce by mali trvať približne tri mesiace.

Technický stav plavárne je zlý

S rekonštrukciou strechy to však nekončí. Mnohí upozorňovali na nežiadúci technický stav plavárne, ktorý sa pri jej zastavenej prevádzke od apríla 2019, zhoršil. Primátor Šale sa so zámerom získať podporu na celkovú opravu plavárne obrátil na predsedu Slovenského olympijského výboru Antona Siekela a predstavil mu súčasný stav plavárne.

Šaliansky bazén, s dĺžkou 50 metrov, radí našu plaváreň medzi šesticu slovenských plavární s tréningovým bazénom. Slovenská plavecká federácia plánuje zlepšiť podmienky na plavecký šport na Slovensku.  Súčasťou podpory je aj výstavba 50-metrových bazénov.

Mesto žiada o pomoc Slovenský olympijský výbor

Mesto na podnet predsedu Slovenského olympijského výboru Antona Siekela požiadalo o dotáciu 3,5 milióna eur. „Peniaze by sme chceli použiť na obnovu technológie, opraviť fasádu, okná a zlepšiť technický stav budovy, vymeniť výmenníky vody, vzduchotechniku, lebo nevyhovujú 21. storočiu,“ vyjadril sa pre médiá primátor Jozef Belický. Žiadosť adresovalo mesto aj  prezidentovi Slovenskej plaveckej federácie Ivanovi Šulekovi, ktorý Šaľu v minulosti navštívil a s vedením mesta sa rozprávali o budúcnosti plavárne.

Duslo odpustí mestu nájomné za obdobie uzatvorenej plavárne

Prezident akciovej spoločnosti Duslo Šaľa, ktorej plaváreň v súčasnosti patrí, informoval mesto, že mu odpustí nájomné za obdobie, kedy bola plaváreň zatvorená. Zároveň potvrdil, že Duslo aj naďalej bude plaváreň vykurovať odpadovým teplom z chemičky. Plaváreň bude po rekonštrukcii slúžiť športovcom i verejnosti.

mh

One Comment on “Svitá rekonštrukcii šalianskej plavárne na lepšie časy? Odpoveď získame možno v decembri”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *