Radnica posunula termín otvárania ponúk na rekonštrukciu plavárne

šalianska plaváreň dostala podporu štátu pri rekonštrukcii
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Šalianska radnica posunula termín otvárania ponúk na rekonštrukciu plavárne v areáli Dusla. Ponuky, ktoré mali predložiť a vyhodnotiť dnes, môžu záujemcovia predkladať do 2. septembra.

„Počas priebehu verejného obstarávania bolo podaných viacero žiadostí o vysvetlenie súťažných podkladov. Posledná žiadosť bola doručená dňa 25. 8. 2021, na ktorú bola zaslaná  odpoveď dňa 25. 8. 2021. V zmysle zákona o verejnom obstarávaní musí byť vysvetlenie súťažných podmienok zaslané min. tri pracovné dni pred termínom predkladania ponúk, a preto bolo potrebné upraviť termín odovzdávania ponúk na 2. 9. 2021,“ informoval o dôvode preloženia Slovo Šaľanov František Čibrik, vedúci oddelenia stratégie a komunálnych činnosti na Mestskom úrade v Šali, ktorý sa podieľal na príprave vyhlásenia verejného obstarávania.

Mesto Šaľa hľadá firmu, ktorá zrekonštruuje strešnú konštrukciu plavárne v areáli Dusla, od začiatku augusta (4. augusta 2021). Celková predpokladaná hodnota zákazky je 1 159 777,68 eur bez DPH, vyplýva z oznámenia Úradu pre verejné obstarávanie.  Kritériom pre vyhodnotenie ponúk bude najnižšia cena.

Plaváreň Duslo, ktorá má ako jedna zo šiestich na Slovensku bazén s dĺžkou 50 metrov, funguje od roku 1985. Zatvorili ju  v apríli 2019 pre nevyhovujúci technický stav lanovo-strešnej konštrukcie. Mesto Šaľa už skôr uviedlo, že to „negatívne vnímajú hlavne tí, ktorí tento vodný stánok využívali pravidelne na rekreačnej alebo profesionálnej úrovni“.

ml

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *