Šalianska Mestská knižnica pripravila adventný kalendár detských kníh

knižnica šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Šalianska Mestská knižnica Jána Johanidesa pripravila pre čitateľov adventný kalendár detských vianočných kníh. Na webstránke a sieťach každý deň symbolicky otvára okienka kalendára, ktoré prinášajú tipy na detské knihy s tematikou Vianoc. Novinku vytvorili v knižnici na začiatku mesiaca, potrvá do 24. decembra. Jej cieľom je spríjemniť čitateľom čakanie na najkrajšie sviatky roku.

„Vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu sa aj naša činnosť presunula viac do online priestoru. Ukazuje sa to ako dobrý krok. Naším cieľom je pravidelne informovať o knižných novinkách, ako aj o stáliciach v našom knižnom fonde. Zároveň sa snažíme, aby sme príspevky, ktoré zverejňujeme na stránke a sieťach, ladili tematicky a aktuálne. Momentálne je to predvianočné obdobie, s ktorým súvisí Mikuláš a adventný kalendár. A keďže sme deti nemohli obdarovať sladkosťami, ako tomu bolo posledné roky, ponúkame ponuku našich kníh pre najmladších čitateľov práve v online adventnom kalendári,“ vysvetľuje novinku riaditeľka Mestskej knižnice Jána Johanidesa v Šali Adriana Gerová.

Knižnica je síce momentálne zatvorená, ale záujemcovia si môžu vopred objednané knihy (e-mailom, telefonicky alebo online) vyzdvihnúť cez výdajné okienko knižnice.

Všetky príspevky, aktuálne informácie, návody ako objednávať knihy či ako funguje ich katalóg je možné nájsť na stránke www.kniznica.sala.sk, na facebokovej stránke Šalianska knižnica Jána Johanidesa či Instagrame @salianska_kniznica. V súčasnosti funguje denne od 9.00 do 15.00 hod. Denne vybaví knižnica niekoľko desiatok objednávok.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *