Šalianska Mestská polícia redizajnovala vzhľad svojej webstránky msp.sala.sk

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Šalianska Mestská polícia redizajnovala vzhľad svojej webstránky msp.sala.sk. „Nahradila starú, ktorá bola technicky a dizajnovo zastaralá. Zároveň nebola prispôsobená aktuálnej potrebe prezerania z mobilných zariadení. Cieľom novej stránky je, aby sa zlepšila informovanosť verejnosti o našej činnosti. Novú stránku vytvoril Martin Fabián, zamestnanec referátu ekonomiky na Mestskom úrade v Šali, ktorému aj touto cestou chcem  poďakovať,“ hovorí Slovu Šaľanov Peter Krokavec, náčelník Mestskej polície v Šali.

Nová stránka vychádza z modrého prevedenia, ktoré je podľa slov náčelníka mestských policajtov farbou polície vo väčšine krajín sveta a reprezentuje pokoj a dôveru. V Grécku ľudia veria, že odoženie zlo. Záujemcovia ju nájdu na rovnakej adrese, ako predtým msp.sala.sk.

Štruktúra stránky vychádza z hlavného menu,  ktoré obsahuje aktuality, služby občanom, rubriku „O nás“, dokumenty a kontakty.  Osobitnou časťou je možnosť nahlásiť kriminalitu a ako sa stať príslušníkom Mestskej polície v Šali. Stredná časť stránky obsahuje informácie o kamerovom systéme a umiestnení kamier, o pulte centrálnej ochrany a preventívnych aktivitách.

Mestská polícia v Šali bola zriadená ako jedna z prvých na Slovensku. Svoju činnosť začali 11. príslušníci v typických čiernych uniformách 1. mája 1991. Za prvého náčelníka mestskej polície bol vtedy menovaný súčasný primátor Jozef Belický. Mestská polícia Šaľa sa stala súčasťou celoslovenského vývoja mestských a obecných polícií. V minulom roku si Mestská polícia pripomenula 30 rokov od jej vzniku. Za ten čas riešila vyše stotisíc prípadov a absolvovala viac ako 1 500 preventívnych prednášok.

 (ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *