Šalianske kino začne premietať v polovici júna, čaká nás aj premietanie na amfiteátri

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Po dlhom čakaní sa Šaľania konečne dočkajú vytúženého kina. V nových pohodlných sedačkách si budete môcť prvé filmové novinky pozrieť už v polovici júna. Predaj lístkov ešte Mestské kultúrne stredisko nespustilo, program ale zverejnili na svojej facebookovej stránke. 

Kultúrny dom slávnostne otvorili po rozsiahlej rekonštrukcii 4. mája 2022. Počas celého mája sa tam konali kultúrne podujatia. Premietanie v kinosále, ktorá prešla výraznou zmenou, sa ale nespustilo. Kino by ale podľa informácií Mestského kultúrneho strediska v Šali malo obnoviť svoje fungovanie už v polovici tohto mesiaca.

„Tu je malá ochutnávka filmov, ktoré sa chystajú u nás v novučičkom kine od polovice júna. Tak si len držme palce, aby všetko vyšlo, tak ako má a čoskoro sa vidíme,“ píšu pracovníci na stránke a zverejňujú prvý program filmových noviniek.

Prvé filmy, ktoré si v zrekonštruovanom kine budete môcť pozrieť sú Top Gun: Maverick,Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva. 

Potešia sa aj detičky, ktoré môžu do kina prísť na Buzz Lightyear alebo Mimoni 2: Zloduch prichádza. 


Vstupenky zatiaľ nie sú v predaji, neskôr si ich budete môcť zakúpiť klasicky v pokladni MsKs alebo online na www.kino.sala.sk 

Súčasná kapacita kina je 240 miest, staré sedačky nahradili nové v hodnote 60-tisíc eur, na ich výmenu prispel audiovizuálny fond cenou 36-tisíc. Sedačky dodala česká firma Kinoexport, s. r. o. Novinkou je bezbariérový vstup do kinosály s toaletami i dve miesta vyhradené pre imobilných divákov.

Premietať sa bude aj na amfiteátri

Letné premietanie na amfiteátri má v Šali mnoho priaznivcov, ktorí sa zaujímali o to, či sa aj tento rok môžeme tešiť na filmy pod holým nebom. Odpoveď znie – áno, ale nie tak ako sme boli zvyknutí. V minulosti sa premietalo počas víkendu, v piatky a soboty. Tento rok budú filmy na amfiteátri premietané iba v sobotu počas júla a augusta.

„Premietanie na amfiku sa chystá. Bude ale len v soboty počas mesiacov júl, august, pretože sa požičovné DVD filmov vyšplhalo na dosť neprijateľné sumy. Napriek tomu veríme, že si tieto „amfikové chvíle“ všetci užijete,“ informovali občanov pracovníci kina.

Red.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *