Ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Šali bude vo štvrtok

mestske zastupitelstvo šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Šali bude vo štvrtok 24. novembra o 14:00 v kongresovej sále Mestského úradu v Šali. Informuje o tom šalianska radnica na svojej webstránke.

Po otvorení zasadnutia a oznámení výsledkov volieb bude nasledovať zloženie sľubu staronového primátora Jozefa Belického a novozvolených poslancov. Potom sa slova ujme primátor Belický. Po prestávke čaká poslancov schválenie programu, určenie zapisovateľa a overovateľov zápisnice, voľba mandátovej komisie, návrhovej komisie a volebnej komisie.

Poslanci tiež zriadia komisie MsZ, určia náplň ich práce a zvolia ich predsedov. Zriadia tiež komisiu na základe zákona o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov. Jedného z poslancov poveria oprávnením zvolávať a viesť zasadnutia MsZ. Poveria tiež poslancov pre výkon obradov (poverenie pre akt sobášenia).

V závere si vypočujú informáciu o plate primátora mesta a predložený im bude návrh na voľbu členov dozornej rady spoločnosti MeT Šaľa, spol. s r. o.

O funkciu primátora sa v Šali uchádzali štyria kandidáti. Voľby vyhral Jozef Belický. V zastupiteľstve je 21 poslancov, ktorí zastupujú tri volebné obvody. Je medzi nimi šesť nových tvári. Viac informácií o výsledkoch volieb nájdete v článku  Jozef Belický obhájil post primátora Šale. 

Sledujte aj našu sériu rozhovorov s nováčikmi v Mestskom zastupiteľstve  v Šali na našej stránke.

(ml)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *