Jozef Belický obhájil post primátora mesta Šaľa

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Obyvatelia Šale si v sobotu 29. októbra vybrali, že nasledujúce štyri roky bude na čele mesta stáť súčasný primátor a nezávislý kandidát Jozef Belický. Od svojich voličov získal 3 625 hlasov a porazil tak o 2 287 hlasov kandidátku Anitu Petkovovú (a zvyšných dvoch kandidátov). Mesto Šaľa bude mať 21 poslancov. Z doterajších nekandidovali štyria. Zo 17 obhájili pozíciu 15, medzi poslancami je šesť nováčikov.

„Ďakujem za podporu a verím, že je to výsledok našej práce za minulých osem rokov,“ hovorí v prvej reakcií po svojom opätovnom zvolení primátor Jozef Belický, ktorý sa ujme mandátu primátora tretíkrát po sebe. „Máme výsledky, ktoré slúžia ľuďom a chceme pre nich naďalej pracovať. Chcem ľudí spájať, aby bola Šaľa naozaj ich domovom,“ dodáva staronový primátor pre Slovo Šaľanov.

Na hlasovaní sa zúčastnilo 5 897 voličov, čo predstavuje 33,43 % účasť. Volebné právo v Šali si mohlo uplatniť 17 638 voličov. „Čakal som viac, ale nie je to nič neobvyklé. Podobný počet chodil na voľby aj vtedy, keď neboli spojené s voľbami do kraja,“ hovorí Belický. V kraji, kde nekandidoval, sa mení župan. Milana Belicu, ktorí na pozíciu predsedu skončil po 21 rokoch, vystrieda Branislav Becík.

„Nový župan je môj bývalý kolega starosta a poslanec VÚC. Dúfam, že nájde konsenzus s poslancami a bude rozvíjať kraj,“ vyjadril sa Belický. Poslancami za šaliansky obvod sa v krajskom parlamente stali Róbert Andráši (získal 4 876 hlasov), Ildikó Agócs Korosi (4 551), Zsolt Baranyay (3275) a Róbert Tölgyesi (2 961). „Blahoželám novému županovi, všetkým zvoleným poslancom v Šali, aj vo VÚC Nitra,“ dodal Belický.

ml

foto: Facebook Jozefa Belického

One Comment on “Jozef Belický obhájil post primátora mesta Šaľa”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *