V Krízovom centre sa testovalo: Všetci sme negatívni, situáciu zvládame

Testovanie krízové centrum šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Dňa 27. 1. a 2. 2. prebehlo v  Krízovom centre v Šali testovanie ľudí bez domova i zamestnancov centra. Všetci klienti a pracovníci sa tešia negatívnym výsledkom. Situáciu s pandémiou podľa slov vedúcej KC Moniky jurík, zvládajú dobre. 

Testovanie v Krízovom centre v Šali prebehlo už viackrát,  naposledy sa testovalo v čase plošného skríningového testovania –  26. 1. 2021 a 2. 2. 2021. Na testovaní sa zúčastnilo 27 klientov a 7 zamestnancov. Všetci mali negatívny test.

„Ďakujeme OSS Šaľa, že zabezpečil testovanie našim klientom, zamestnanom, vrátane terénnych pracovníkov v Krízovom centre v Šali. S radosťou vám oznamujeme, že už druhýkrát za sebou sme všetci negatívni,“ informovalo Krízové centrum na sociálnej sieti.

Zákaz vychádzania dodržujú

Súčasná situácia so zákazom vychádzania sa dotkla aj klientov Krízového centra. „Momentálne sa klienti cez deň zdržiavajú v priestoroch KC. Asi si viacerí Šaľania všimli, že sa ľudia bez domova netúlajú vonku po ulici. Všetci rešpektujú pandemický stav. Majú pred chorobou rešpekt, boja sa a  nechcú sa nakaziť. Aj  v priestoroch KC nosia mnohí rúška,“ hovorí vedúca KC Monika Jurík.


krizové centrum
Klienti pomáhajú s upratovaním a prácami v KC.

Klienti KC, ktorí chodia do práce, sa pravidelne testujú aj mimo plošných testovaní. Ľudia bez domova trávia voľný čas maľovaním, čítaním knižiek, pozeraním televízie, zametaním dvora, lúštením krížoviek.  Cez deň si robia poriadok na izbách, pomáhajú s prácami. KC dostal ako sponzorský dar  ping –pongový stôl,klienti tak každý deň hrajú turnaje.


krizove centrum šaľa


„NDC je momentálne zavreté, kolegynky sú na OČR, cez deň som tu ja ako vedúca, poobede a  večer sú tu prevádzkoví pracovníci. Cez deň je tu veselo, ale musím každého pochváliť, že sme to doteraz zvládli,“ dodáva vedúca KC Monika Jurík.

Ľudia sa sťažujú na bezdomovcov na železničnej stanici

Mnohí Šaľania upozorňujú na ľudí bez domova, ktorí trávia čas na železničnej stanici v Šali. Ležia tam na lavičkách vo vnútornych priestoroch, mnohí bez rúška či inej ochrany dýchacích ciest. „Vonku je zima a my, ktorí ideme na vlak do práce, musíme stáť kvôli týmto ľuďom vonku, zároveň sa bojíme o svoje zdravie, ptetože mnohí z nich nemajú rúško alebo ho nosia  pod bradou,“ písala nám naša čitateľka.

„Ľudia bez domova, ktorí sa nachádzajú na železničnej stanici, nie sú našimi klientami. Viem, že ich mnohokrát rieši mestská polícia. Podnet posuniem terénnym pracovníkom, ktorí sa tam pôjdu pozrieť, viem, že tam pravidelne chodia . Dám im  aj pár rúšok, aby im to zobrali a aby ich poučili,“ vyjadrila sa pre náš mesačník Monika Jurík.

Spracovala: (mh)
Foto: Krízové centrum Šaľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *