V aktuálnom čísle sa dočítate o šikovných rukách Andy Hipság, 70. výročí ZUŠ i hudobníkovi Merllotovi…

banner fantázia
Čas čítania: 2 min

Slovo Šaľanov 2023/3
Distribúcia: 27. 4. 2023

AKTUÁLNE

V rubrike Aktuálne píšeme o ocenených učiteľoch v okrese, o tom ako sa deti i folkloristi s verejnosťou rozlúčili so zimou vynášaním Moreny do Váhu.


Nechýba ani informácia o návšteve Prezidentského paláca, kde sa s prezidentkou za jedným stolom stretol aj náš náčelník Mestskej polície Šaľa Peter Krokavec.


Na Veľkú noc sa v Šali konala Krížová cesta, zúčastnilo sa jej mnoho šalianskych i rodín z okresu. Napriek zlému počasiu prešli 1,5-kilometrovú cestu od šalianskeho kostola cez centrum mesta späť na amfiteáter, kde ju ukončili modlitbou.


Informujeme o tom, že Poliklinika NSK Šaľa má nového riaditeľa, Šaľu navštívila talianska veľvyslankyňa Catherine Flumiani.


STRUČNE Z MESTA

Novinkou pre občanov je aj bezplatná MHD pre určité skupiny, ktorú schválili poslanci na poslednom mestskom zastupiteľstve.

KULTÚRA

Šaľa žila aj kultúrne, rodáčka zo Šale Katarína Zemková pokrstila v kultúrnom dome svoju knihu Pravdy a sny, krst sprevádzala aj výstava jej umeleckých diel.


V kultúrnom dome po dlhej pauze vystúpilo aj Divadlo ASI s novom trpkou komédiou Tri grácie z umakartu.


Za kultúrou a umením v meste stojí aj naša ZUŠ-ka, ktorá vyprodukovala kopec umeleckých talentov. Tento rok oslavuje 70 rokov, pri tejto príležitosti sme o jej pôsobení v spolupráci so súčasnou riaditeľkou Norou Valentínou napísali článok.


HUDOBNINY

Hudobniny zdobí Šaľan Branislav Pollák, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Merllot. Vydal svoj druhý album s názvom Námesačník, o ktorý budete môcť o chvíľu súťažiť aj na našom facebooku.


ŠIKOVNÉ RUKY

Šikovné ruky patria Andy Hipság, ktorá tvorí aj z vecí, ktoré by iní vyhodili.


ZELENÁ ŠAĽA

Rubrika Zelená Šaľa skrýva spomienku na zanieteného aktivistu Petra Bošňáka, ktorý celý svoj život zasvätil prírode a jej ochrane.


ŠPORT

Vrece sa roztrhlo aj pri správach o športe. Stretli sa otužilci, cyklisti a úspešní sú aj naši plavci z KVŠ Barakuda.


Nechýba tradičná inzercia, rubriky Palec nahor/nadol, krížovka i možnosť zasúťažiť si.

SÚŤAŽÍTE? MÔŽETE VYHRAŤ VYHLIADKOVÚ PLAVBU PO PRIEHRADE KRÁĽOVÁ NAD VÁHOM PRE DVE OSOBY OD PLAVBY PO VÁHU

Ako na to? Vylúštite krížovku nášho mesačníka a tajničku napíšte do kupónu, ktorú s vašimi údajmi doručte poštou alebo osobne do redakcie Slova Šaľanov.

Zapojiť sa môžete aj do súťaže Nájdi 5 rozdielov. Viac informácií nájdete na našom Instagrame a facebookovej stránke. Knihy pre deti do súťaže venuje  oVEčka si číta s nami O. Z

Nezabudnite, nové číslo nájdete v predajniach v celom meste a v okolitých obciach. Opäť tiež ponúkame možnosť zverejniť vaše podujatia (v sekcii Akcie a podujatia na našej stránke zadarmo). Ak poznáte niekoho zaujímavého, dajte nám vedieť, radi o ňom napíšeme. Buďte našimi ušami a očami, staňte sa aj vy súčasťou Slova Šaľanov. Videli ste niečo, na čo treba upozorniť, neváhajte a kontaktujte nás na email: slovo@slovosalanov.sk alebo na tel. čísle: 031/771 4271.  Kontakty na redaktorov nájdete v sekcii Kontakt na našej stránke.

PREDPLAŤTE SI SLOVO ŠAĽANOV – POŠLEME VÁM KAŽDÉ ČÍSLO DO SCHRÁNKY

Príjemné čítanie prajeme.

red.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *