V Šali sa uskutoční už 8. ročník podujatia Beh nočnou Šaľou: Registrujte sa aj vy

banner fantázia
Čas čítania: 2 min

V Šali sa uskutoční už 8. ročník športovej akcie Beh nočnou Šaľou, ktorá sa stala obľúbeným ukončením leta pre všetkých, ktorí majú radi pohyb. V minulom roku sa Beh nočnou Šaľou nekonal kvôli pandémii koronavírusu a platným nariadeniam.  Obľúbené športové podujatie  sa znova uskutoční po ročnej prestávke 11. septembra.  Večer o 20.00 hod. budete môcť zabehnúť trať dlhú 7,3 kilometrov. Za akciou stojí Šaľan Tomáš Mészáros.  

Podujatie je určené pre rekreačných bežcov i širokú verejnosť. „Preteky sa konajú bez vylúčenia cestnej premávky s doprovodným vozidlom a vytvorením organizačno-riadiacich bodov na križovatkách náležite poučenými osobami. Pretekári vo všetkých kategóriách štartujú na vlastné nebezpečie,“ informujú organizátori na svojej stránke www.behnocnousalou.sk, kde sa môžete na beh zaregistrovať.

A kto sa môže zúčastniť? Organizátori počúvajú obyvateľov Šale, a tak umožnili na základe niekoľkých žiadostí registráciu aj deťom pod 16 rokov. Deti môžu rodičia sprevádzať traťou na bicykli či kolobežke. Na mieste budú musieť pri prevzatí štartovacieho balíčka za neplnoletých podpísať súhlas.

Trať povedie tradične cez most ponad rieku Váh

Trať bude viesť od Mestského úradu v Šali – Hlavná – Petra Pázmaňa – SNP – Most – Fraňa Kráľa – Komenského – Hollého – Fraňa Kráľa – Most – Petra Pázmaňa – Milana Rastislava Štefánika – Školská – Dolná – Vlčanská – Hlavná a ide o pevný povrch.

TRASA BEH NOčNOU šAľOU
Trasa Beh nočnou Šaľou 2021.

Prihlásiť sa a zaplatiť štartovné môžete najneskôr do 8. septembra do 9.00 hod. Pri online registrácii zaplatíte za štartovné 5 eur, pri registrácii na mieste 7 eur. Súčasťou akcie bude aj bubnová šou v podaní show Tambores. Novinkou je úprava aj trate a vytvorenie kategórie pre Nordic Wallkingerov, ktorí prejdú trať dlhú 5 kilometrov. Registrovať sa môže najviac 500 ľudí. 

Štartovný balíček pre bežca obsahuje štartové číslo so zabudovaným čipom, občerstvenie na trati, občerstvenie po dobehu do cieľa, SMS s výsledným časom na mobilné číslo uvedené v online prihláške, možnosť stiahnuť si online diplom po skončení behu, možnosť využiť šatne na prezlečenie sa, možnosť odložiť si osobné veci v úschovni.

V sobotu 11. septembra sa okrem Behu nočnou Šaľou konajú aj Šalianske hody s bohatým programom a Verejná ochutnávka vín Terra Wag 2021. Bežcov tak budú povzbudzovať na Školskej ulici pri amfiteátri, kde sa podujatia uskutočnia, aj Šaľania, ktorí prídu ochutnať vínko a zabaviť sa. 

mh

One Comment on “V Šali sa uskutoční už 8. ročník podujatia Beh nočnou Šaľou: Registrujte sa aj vy”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *