V Šali si cez leto užijeme kultúrne podujatia aj premietanie na amfiteátri

letne premietanie amfiteáter šaľa
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

 V Kultúrnom dome v Šali momentálne prebiehajú rekonštrukčné práce, film si tam tak skoro nepozrieme. Kiná boli dlhodobo zatvorené, nekonali sa žiadne kultúrne podujatia. Zisťovali sme preto u vedenia mesta, či sa toto leto bude konať premietanie na amfiteátri v Šali, tak ako tomu bolo pominulé roky, zaujímali nás aj naplánované kultúrne podujatia. 

„Premietanie na amfiteátri sa plánuje v mesiacoch júl a august, každý piatok aj v sobotu, tak ako boli Šaľania zvyknutí aj v minulých rokoch,“ informovala nás hovorkyňa mesta Dajana Hanesová.

Konkrétny program je ešte v procese prípravy. Vedúca kina Miroslava Bartovicová uviedla, že projekcia bude v júli v tradičnom čase od 21.30 hod. a v auguste od 21.00 hod.

Zaujímalo nás, či sa bude v letnom kine premietať aj mimo víkendov, tak ako v Galante. Šaľania by si tak mohli filmové novinky pozrieť na amfiteátri namiesto kina, ktoré je zatvorené. 

„Premietanie noviniek sa na amfiteátri nechystá, keďže letné kino nie je digitalizované, a tým pádom nedisponuje potrebnou technikou k premietaniu nových filmov z DCP formátu. Zatiaľ plánujeme premietať len cez víkendy, keďže je letné kino medzi bytovkami a mohol by ľudom vadiť hluk. Uvidíme aký bude záujem o premietania, keďže je potrebné dodržiavať určité hygienické opatrenia a podľa aktuálnej situácie zhodnotíme, či premietanie rozšíriť o nejaké tituly, alebo nie,“ informovala nás Bartovicová. 

Užijeme si aj Kultúrne leto 

Šaľania sa môžu tešiť aj na Kultúrne leto, ktorého podujatia budú tradične prebiehať na nádvorí kaštieľa, každý piatok, vždy o 19.00 hod.

„Predskokanom“ letného cyklu koncertov a vystúpení bude slávnostné vyhodnotenie ankety Tvorivý čin roka. To sa uskutoční 25. júna o 19.00 hod. Okrem odovzdávania ocenení sa diváci môžu tešiť na hudobného hosťa, speváka Roba Opatovského.

„Samotné Kultúrne leto otvára Dorota Nvotová s kapelou. Ďalej sa môžete tešiť, napríklad na slovenskú speváčku Barbaru Weiss, ktorej hlas prirovnávajú k Amy Winehouse. Kubánske rytmy vám zahrajú a zaspievajú Azucar Cubana. Napokon aj nadšenci divadelnej scény si prídu na svoje, pretože k nám opäť zavíta Celkom malé divadlo z Levíc,“ uviedla Martina Žitňáková z MsKS. Vstupné bude dobrovoľné. 

Podmienky premietania i podujatí na nádvorí kaštieľa budú prispôsobené aktuálnym hygienickým opatreniam.

md, mh

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *