Vianočné stromčeky mestu už tradične darovali občania, jeden pre Šaľu a druhý pre Veču

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

V Šali pred mestským úradom a vo Veči pred Spoločenským domom Veča oddnes nájdete dva krásne smreky. Darovali ich občania nášho mesta, tak ako je tradícia každý rok pred Vianocami. Šaliansky strom rozsvieti Mikuláš 4. decembra o 16.00 hod. 

Obyvatelia v priebehu roka chodia nahlasovať na úrad stromčeky, ktoré plánujú vyrúbať z dôvodu, že ohrozujú ich nehnuteľnosť. „My ich v priebehu leta ideme vždy s technikom obhliadnuť a vybrať tie, ktoré budú na Vianoce svietiť občanom.  Musia to byť stromčeky, ktoré rastú v predzáhradke, aby sme ich vedeli jednoducho naložiť žeriavom a preniesť na miesto. Pred mestským úradom bude svietiť smrek pichľavý a pred Spoločenským domom vo Veči smrek obyčajný,“ hovorí pre nás Gabriela Braníková, referent životného prostredia MsÚ Šaľa. Stromy majú približne 25 rokov.


Mesto okrem iného začalo v týchto dňoch aj s výzdobou pešej zóny. Napriek energetickej kríze a avizovaným opatreniam sa Šaľania i Večania môžu tešiť na osvetlenú vianočnú výzdobu. „LED vianočné osvetlenie je úspornejšie, a tak sa mesto rozhodlo zachovať vianočnú atmosféru,“ vyjadrila sa k téme hovorkyňa mesta Erika Kollerová.


Novinkou je tento rok adventný veniec na kruhovom objazde vo Veči. Mašle na veniec zabezpečila riaditeľka MŠ Hollého Irena Vargová a pani učiteľka Betka Matulová. S inštaláciou venca pomáhal aj poslanec Miloš Rehák a o ostatné sa postarali zamestnanci mesta.

Stromček v Šali sa rozsvieti 4. decembra

Vianočný stromček pred mestským úradom rozsvieti Mikuláš v rámci vianočného podujatia, ktoré sa uskutoční 4. decembra na pešej zóne o 17.00 hod. V rámci bohatého programu sa môžete tešiť aj na dobrú kapustnicu, či divadelné vystúpenie v podaní Materiniek. O rozsvietení stromčeka vo Veči ešte budeme informovať.


Mestský Mikuláš sa uskutoční 6. decembra v Dome kultýry Šaľa. Pred vystúpením budú pre deti v estrádnej sále pripravené vianočné tvorivé dielničky. Lístky na Mikuláša viete zakúpiť v pokladni Mestského kultúrneho strediska v Šali alebo online na www.msks.sk. 

mh
foto: mh, mesto Šaľa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *