Začali sa šalianske vianočné trhy, čo všetko na vás čaká?

Šalianske vianočné trhy
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Vianočné trhy v Šali sa začali, trvať budú do 22. 12. 2018. Tešiť sa môžete na zaujímavý program, ten sa začne už cez víkend 15. 12. 2018. Medzi najväčšie mená zaručene patrí Peter Cmorík so svojou kapelou, zabaviť Šaľanov príde v piatok 21. 12. Chýbať nebude ani vystúpenie našich folkloristov FS Šaľan a DFS Šaľanček. Moderné tance prednesie TK Jumping.  Koncert bude mať aj vianočný Gospel G. O. D. ‚S či Ludo Kuruc Band s projektom Čarovné VIANOCE SO SINATROM.

Vystúpenia si pripravili aj detičky zo základných škôl v Šali. Divadlo pre deti obohatené o krásne piesne predstavia naše milé Materinky. Program bude naozaj bohatý, stačí si ho pozrieť.


šalianske vianočné trhy
Program vianočných trhov

Na dobrom jedle si môžete pochutiť už v týchto dňoch. Tento rok nebudú chýbať bežné delikatesy ako pečené klobásy, cigánska pečienka, pečené ryby či trdelník. Šaľania si obľúbili aj pochúťku menom podpecník, vyskúšali ste ho už? Ak nie, máte možnosť. K tomu pohárik dobrého vareného vína, punču alebo horúcej čokolády, či medovinky. Nakúpiť budete môcť vianočné ozdoby, sladkosti a mnoho ďalšieho. Ľadovú plochu tento rok na pešej zóne nenájdete, ale naše klzisko svoje brány otvorí už čoskoro.


vianočné trhy šaľa


vianočné trhy šaľa


Tento rok bude vianočnú atmosféru v meste umocňovať aj nové osvetlenie a výzdoba. Svetelnú bránu s nápisom Veselé Vianoce si ľudia pochvaľujú, fotia sa pri nej aj pri nových svetielkujúcich sobíkoch. Mesto chce uporozniť, aby ste si na sobíkov nesadali, môžete ublížiť sebe aj im, a to predsa nechceme. Prekrásnu výzdobu chceme vidieť aj o rok. Tak ako sa znova tešíme z hviezdnej brány a svetielok nad pešou zónou.

vianočné trhy šaľa
Nové svetelné prvky

vianočné trhy šaľa


K Vianociam nepochybne patrí vianočný stromček. V našom meste nájdete hneď tri krásne smreky, ktoré skrášľujú okolie mesta od konca novembra. Darovali ich Šaľania Šaľanom, krásne gesto, čo poviete? Stromčeky nájdete pred budovou zrekonštruovaného mestského úradu, pred Kultúrnym domom v Šali a Večanom privádza vianočnú atmosféru na Pribinovom námestí pred spoločenským domom.

Autor: Michaela Harabišová

Foto: redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *