ZUŠ-ka pripravila pre verejnosť veľký umelecký program s názvom Hore Váhom dolu Váhom

slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: 2 min

Počas pandémie fungovala šalianska Základná umelecká škola (ZUŠ) v online priestore. Verejná prezentácia umeleckej činnosti štyroch odborov školy sa preniesla na sociálnu sieť YouTube. Po pandémii chceli prísť s projektom pre širokú verejnosť. V utorok 31. mája preto predstavia svoj projekt Hore Váhom dolu Váhom.

„Po tomto náročnom období sme sa rozhodli vytvoriť  veľký umelecký program žiakov a pedagógov ZUŠ pre širokú verejnosť pod názvom ,,Hore Váhom, dolu Váhom“,“ hovorí riaditeľka školy Nora Valentínová.


Veľkolepý program sa bude konať v exteriéri pred Mestským úradom v Šali v utorok 31. mája o 17.00 hod. V umeleckom pásme žiaci a pedagógovia ZUŠ-ky spracovali príbeh Váhu počnúc jej prameňmi, horným a dolným tokom až k ústiu rieky. Popri rozprávaní príbehu o našej rieke sa budú v programe zastavovať pri historicky najvýznamnejších miestach, verejnosť poteší divadlo, hudba, spev aj tanečné vystúpenia.

Záleží im na životnom prostredí

„Pripravujeme kulisy a výstavu žiackych výtvarných prác súvisiacich s riekou Váh,“ prezrádza Valentínová. Na tento projekt škola získala z výzvy Nadácie SPP sumu vo výške 1500 eur. Podujatie sa snažili rozšíriť aj o ekologický rozmer. „Chceli sme spolu s deťmi prispieť k zlepšeniu životného prostredia a posilniť v nich pocit spoluzodpovednosti za jeho ochranu,“ hovorí pre nás riaditeľka.


V stredu 18. 5. preto zorganizovali sprievodnú akciu ,,čistenie brehu Váhu“ od šalianskej pláže smerom za dopravný most. Žiaci s učiteľmi počas akcie vyzbierali 40 vriec odpadu. „Počas ekologickej aktivity tvorili výtvarníci LandArt (umenie z prírodných materiálov) a farbami spestrovali schody pri pláži. Hudobníci umocňovali atmosféru hudbou a spevom. Po brigáde sme pripravili pre všetkých zúčastnených občerstvenie s opekačkou. V spoločnej aktivite nám pomohli členovia občianskeho združenia Petra Bošňáka, Gabika Lacková a Róbert Andráši, ktorý nám priniesol pracovné rukavice, vrecia na odpad a pracovné náradie,“ hovorí o pomoci.


Podporia OZ Petra Bošňáka

Na utorkovom predstavení Hore Váhom dolu Váhom môžete prispieť škole dobrovoľným príspevkom. „Výťažok z dobrovoľného vstupného venujeme práve OZ Petra Bošňáka,“ dodáva na záver Valentínová.


 Projekt má okrem iného slúžiť k posilneniu ducha školy a upevneniu dobrých vzťahov medzi učiteľmi a žiakmi z rôznych odborov. Celoškolské projekty s medziodborovou spoluprácou sú pre školu dôležitou súčasťou umeleckých aktivít.

Od 1. do 9. júna môžete svoje dieťa prihlásiť do ZUŠ v Šali aj vy, koná sa každoročný zápis do rôznych odborov.


mh

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *