Fotopublikácia predstaví Šaľu a okolie z vtáčej perspektívy, cieľom je zlepšiť turizmus

šaľa a okolie z neba
slovo šaľanov predplatné
Čas čítania: < 1 min

Podporiť rozvoj domáceho cestovného ruchu a predstaviť krásy Šale a jej okolia z vtáčej perspektívy je hlavným cieľom pripravovanej fotopublikácie Šaľa a okolie z neba.

Realizátori leteckého fotografovania Slovensko z neba aktívne pracujú na zostavení najzaujímavejších záberov na mesto Šaľa a jeho najbližšie okolie. Vydaním ojedinelej publikácie chcú pomôcť rozvoju turizmu v tomto kraji.

„V súčasnosti čelíme negatívnym dosahom na cestovný ruch na Slovensku, ale aj v zahraničí. Rozhodli sme sa pomôcť tomuto odvetviu vydaním fotoknihy, ktorá bude inšpiráciou pre naplánovanie si rodinného výletu či krátkeho pobytu so svojimi priateľmi v dolnopovažskom regióne,“ uviedol Milan Paprčka, letecký fotograf.

V týchto dňoch pracujú na tom, aby Šaľa, ktorá patrí medzi najstaršie mestá na Slovensku, bola zviditeľnená netradičným spôsobom, a to z vtáčej perspektívy.

„Mesto Šaľa sa v 11. storočí nazývalo aj „Terra Wag“ (Územie Váhu), čo je vlastne dnešná Šaľa, Diakovce a Kráľová nad Váhom. No menej známe prívlastky, ako kráľovskí chovatelia bobrov, nosiči rybárskych sietí či lámači ľadu, sa s mestom spájajú práve kvôli kráľovským služobníkom, ktorí žili v tunajších dedinách,“ upresnila Andrea Farkašová, média manažérka.

Hoci rozlohou patrí šaliansky okres medzi najmenšie, hustota osídlenia takmer jedenapolkrát prevyšuje slovenský priemer. Mesto malé, ale s veľkým počtom možností spoznávania. Ako doplnila Farkašová, „… v pripravovanej knihe nebudú chýbať zábery na kultúrne pamiatky mesta Šaľa, kaštieľ v Močenku, rybník v Tešedíkove, či meandrujúci Váh obmývajúci dediny ako Kráľová nad Váhom, Vlčany, Neded alebo Zemné. Práve v nich obyvatelia neúnavne rozvíjajú roľnícke tradície už tisícročia.“


Potenciálnemu návštevníkovi mesta Šaľa či jeho okolia napomôže fotopublikácia pre naplánovanie si nejedného výletu v tejto zaujímavej oblasti Podunajskej nížiny.

Publikácia Šaľa a okolie z neba by mala uzrieť svetlo sveta už v máji 2021.  A vy budete mať možnosť vyhrať túto publikáciu už čoskoro aj u nás v Slove Šaľanov.

(PR správa)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *